Scrum Чи Не-scrum Якийпідхід Обрати? Блог Системи Управління Проектами Worksection

By

October 23, 2023

Scrum Чи Не-scrum Якийпідхід Обрати? Блог Системи Управління Проектами Worksection

10.23.2023

By

Вони необхідні, щоб постачати програмне забезпечення, яке буде цінним для ваших замовників. Є й необов’язкові артефакти, які, втім, можуть полегшити життя вашої команди (наприклад, берн-даун чати). На додаток до цих подій під час спринту команди можуть проводити також уточнення беклогу (Backlog Refinement) — обговорювати елементи беклогу й готуватися до наступного спринту. В рамках цієї зустрічі можна обговорити пріоритетність елементів і розділити елементи беклогу на дрібніші складові. Власник продукту — апологет продукту, який повністю розуміє його цінність для бізнесу. Ця людина доносить потреби замовника і стейкхолдерів до розробників, але не відповідає за технічний бік процесу.

Багато років використовує гнучкі методологічні підходи на чолі зі скрамом, створивши на його основі унікальний гібрид з декількох фреймворків agile. Власник продукту — людина, яка відповідає за функціональність кінцевого продукту. Він складає список призначених для користувача історій (беклог проекту), і веде його по ходу проекту. Його зона відповідальності — що робити в рамках проекту і зв’язок із замовником. Потреби, бажання, ідеї та вплив курей беруться до уваги, але їм не завжди дозволяють прямо впливати, видозмінювати або включатися в хід Scrum проєкту.

Поддержка

Scrum — одна з найпопулярніших гнучких методологій розробки програмного забезпечення з сімейства Agile. Легка й доступна у використанні, але складна в засвоєнні, якщо вірити офіційному опису. На практиці вся складність зводиться до того, щоб навчити розробників та інших фахівців дотримуватися цієї методології в роботі. Саме команда визначає успіх скраму — він просто не буде працювати там, де люди не хочуть стати кращими.

До аджайл методологій, крім скраму, відносяться й інші сучасні підходи. Альтернативою scrum можуть бути XP , Kanban , Lean , Crystal , Rapid application improvement , Scrumban і інші. Тобто скрам — це agile, але agile — не тільки скрам. Скрам відноситься до групи гнучких методологій, або agile методологій. Agile — це не окрема методологія, а ціла філософія розробки ПО, її основні підходи зафіксовані в Manifesto for Agile Software Development в 2001 році .

основні поняття в Scrum

Aджайл-маніфест — це скоріше посібник про аджайл і його використання, ніж методологічний припис. Цінності й принципи Аджайл-маніфесту передбачають його адаптацію під кожну конкретну ситуацію. Замовник або клієнт — той, для кого робиться проект. Замовником може бути стороння особа або організація, або інсайдер.

У скрамі існує три ролі, що разом утворюють скрам-команду. Розберемо ці твердження, щоб краще зрозуміти методологію, фреймворки й процеси скраму. Використовуються Звіти за відповідний проміжок часу по Людям, Відділам, Рахунки і Детальний. Для цієї зустрічі кожен може подивитися свій Звіт за обраний день.

По Размеру Команды

Вони багатофункціональні — знань і навичок членів команди вистачає для вирішення задач. Протягом кожного спринту[5], денного періоду (тривалість визначається командою), працівники створюють функціональний ріст програмного забезпечення. По-друге, Scrum — це не якась програма та не методичка, хоча ПЗ для управління проектами на основі скрам та відповідної літератури більш ніж достатньо. Це принцип, концепція-каркас та рекомендації, як менеджеру підвищити керованість, передбачуваність та ефективність роботи.

До 2009 більшу частину розробників цілеспрямовано перевели на скрам. Книга-кейс про практичне застосування сучасних підходів agile — скрам і екстремального програмування — в конкретній команді. Безліч прикладів, інструментів, скрам-методів в дії, без води і теорії. Використовуються Звіти за відповідний проміжок часу, ​“клієнтський доступ” до проектів (видно прогрес, проте не видно внутрішню кухню), коментарі та емоції.

Product backlog відкритий для редагування усім учасникам Scrum-процесу. Aртефакти скраму — це робота, яку потрібно виконати, щоб завершити проєкт або спринт. Завдяки їм інформація про проєкт залишається прозорою для всіх, хто над ним працює. За скрамом, продукт розробляють не зразу весь, а невеликими, готовими до релізу частинами, кожну з яких завершують протягом короткої ітерації або спринту. Це зібрання, на якому команда обговорює виконані за спринт задачі, ступінь їх виконання , проблеми, які потрібно вирішити.

Скрам одночасно простий і складний, потрібно бути готовим, що вийде не відразу. Головне — не зупинятися, пробувати знову, вчитися по книгах або проходити тренінги, використовувати додатки, щоб стежити за ходом роботи і ефективністю команди. Те, що скрам використовується не тільки в IT сфері, демонструє проект eduScrum  — ініціатива вчителя хімії в школі нідерландського містечка Алфен-ан-ден-Рейн. За підтримки ділової спільноти в Голландії був створений фонд eduScrum, який навчає вчителів використовувати скрам на уроках. Школярі, що працюють в скрам-командах, вчаться краще і з більшим задоволенням, ніж однолітки. Американська компанія , провідний розробник CRM систем для бізнесу.

Мотивація вже закладена всередину скраму, а за підтримки керівництва скрам-команди збільшують продуктивність в кілька разів. Робота над скрам-проектами ведеться в спеціальних додатках і програмах. Багатофункціональний інтерфейс дозволяє стежити за ходом роботи по проекту з різних ракурсів. «Страж» почав створюватися в 2005 році згідно каскадної моделі.

Перший проект, яким керував Дж.Сазерленд ще до офіційної презентації скраму, — створення ПО для мережі банкоматів (1983 р.). Команди програмістів в IT компаніях і підрозділах досі залишаються головними споживачами Scrum. Існує три обов’язкові/основні артефакти у скрамі — беклог продукту, беклог спринту й інкремент.

основні поняття в Scrum

Впродовж цього періоду ніхто не має права змінювати перелік запитів на виконання робіт, що слід розуміти, як заморожування вимог (requirements) протягом спринту. Scrum — гнучка й неймовірно популярна методологія управління проектами. У ній великий проект розбивається на безліч маленьких підзадач-спринтів, кожна з яких виконується досвідченою та злагодженою командою в середньому за 2 тижні. Результати спринту — завжди щось цінне для проекту, що можна оцінити й протестувати в роботі. Для кожного спринту вибираються задачі зі списку-беклогу, який може вільно змінюватися відповідно до нової інформації про споживачів, ситуації на ринку та інших даних аналітики. Scrum — це авторська гнучка методологія розробки з нестандартним розподілом ролей в команді і унікальною організацією ітерацій.

Тому з’явилися гнучкі методології agile та її похідні . Product backlog — це документ, який має список вимог до функціональності, які упорядковані згідно зі ступенем важливості. Product backlog представляє список того, що повинно бути реалізовано. Елементи цього списку називаються «історіями» (user story) або елементами backlog-у (backlog items).

Можно Ли Интегрировать Scrum С Другими Методологиями, Основанными На Иных Принципах?

Коли команда починає працювати по скраму, вирішуються проблеми, які місяцями відкладалися в довгий ящик. Але каскадний методологічний підхід не працював — команди провалювали терміни і вивалювалися з бюджету. Метод водоспаду не брав до уваги проблеми, що виникають, затримки і збої, мінливі вимоги замовника та навколишнього середовища. Потрібно було шукати альтернативу і міняти процес роботи — регулярно оглядатися назад, аналізувати виконану роботу і тут же усувати перешкоди і вносити зміни.

Ви отримуватимете щомісячний дайджест із новими статтями, щоквартальний розклад подій BrainRain, запрошення на безкоштовні вебінари та iншi кориснi штуки. Чисто ​“скрамовский” сервіс з плануванням ітерацій, покером, картками завдань. В іншому стандартний пакет функцій зі звітами, діаграмами і гістограмами. Виберіть власника продукту, який чітко визначить, що має бути зроблено. Критерії повної готовності (Definition of Done, DoD) — критерії повної готовності задачі. Свині повністю задіяні в проєкті, у скрам-процесі, так би мовити вони єдині з «власним беконом» на виробничій лінії.

основні поняття в Scrum

На початку п’ятого року компанія-підрядник виконала половину робіт і  витратила 95% бюджету. За оцінками експертів їй би треба було ще 350 млн. В основі скраму лежить команда або група — злагоджений організм професіоналів. Скрам-команди автономні, учасники самі вирішують, як виконувати задачі.

Скрам — не лінійний метод розробки; це не каскадна модель. Каскадна модель (англ. waterfall) — лінійна послідовність подій, коли продукт планують, розробляють, тестують і так далі в суворій послідовності. Жоден наступний етап не починається, допоки не завершено попередній. Scrum — це комбінація філософії agile підходів до управління проектами та унікальних ролей і процесів, які можна транслювати на будь-яку сферу діяльності. Бестселер співавтора scrum розкриває історію створення та основні принципи методики. Автор наводить приголомшливі приклади скраму в дії.

Простий інтуїтивно зрозумілий сервіс для роботи над проектами та вирішення різних завдань бізнесу. Але скрам — формалізована методологія, і для деяких проектів застосовувати її НЕ так просто. Це демонстрація замовнику і всім зацікавленим особам функціоналу, який команда створила за спринт. На цьому етапі замовник висловлює свою думку, вносить корективи, робить запит про додатковий функціонал і т.д.

  • Потрібно було шукати альтернативу і міняти процес роботи — регулярно оглядатися назад, аналізувати виконану роботу і тут же усувати перешкоди і вносити зміни.
  • З іншого боку, вам може підійти скрамбан (Scrumban).
  • Замовником може бути стороння особа або організація, або інсайдер.
  • До аджайл методологій, крім скраму, відносяться й інші сучасні підходи.
  • Протягом спринту команда виконує визначений фіксований список завдань (т.з. backlog items).
  • Це може бути непрацююча кавоварка, комп’ютер, що гальмує, некомфортна температура повітря, запальність колеги, недобросовісний підрядник.

Співвідношення запланованих і виконаних задач визначає ефективність команди. На ньому команда за допомогою скрам-майстра і власника продукту вибирають задачі з верхньої частини беклога, які вони встигнуть виконати. Sprint backlog — містить функціональність, обрану Product Owner із https://deveducation.com/ Product Backlog. Всі функції розбиті по задачах, кожна з яких оцінюється командою. Кожен день команда оцінює об’єм роботи, який необхідно провести для завершення задачі. Є багато методів проектного управління, і вашому проекту, хоч би яким він був, потрібно вибрати один з них.

Критерії готовності (Definition of ready, DoR) — критерії готовності задачі до того, щоб взяти її у роботу. Scrum — це кістяк процесу, який включає набір методів і попередньо визначених ролей. «Скрам — це фреймворк управління, згідно з яким одна чи декілька кросфункціональних команд створюють продукт інкрементами, тобто, поетапно.

Six diverse people sitting holding signs
gradient circle (purple) gradient circle (green)

Join NYSBA

My NYSBA Account

My NYSBA Account